جدیدترین مطالب
خانه » گـردشگــری Tourism » تورهای خارج از کشور » ترکمنستان » مذاکرات ترکمنستان با چندین آموزشگاه عالی روسیه

مذاکرات ترکمنستان با چندین آموزشگاه عالی روسیه

هئیت نمایندگی ترکمنستان در چندین آموزشگاه عالی روسیه مذاکراتی را به انجام رسانید
مارقوش تورکمن صحرا – اخبار ترکمنستان: هئیت نمایندگی ترکمن متشکل از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان جوانان در چندین آموزشگاه عالی مسکو، سنت پطرزبورگ و کازان که دانشجویانی از ترکمنستان در آنجا تحصیل می کنند، دیدارهایی را به انجام رسانید.

آشنایی با جریان اموزش و شرایط زندگی ایجاد شده در خوابگاه های عمومی دانشجویان و همچنین بحث و بررسی و حل و فصل مسائل موجود با دانشجویان ترکمن هدف اساسی این دیدارها بود.
دیدارها در دانشگاه دولتی چاپ مسکو، دانشگاه ملی تحقیقات و تکنولوژی کازان، دانشگاه دولتی سنت پطرز بورگ و دانشگاه کشاورزی سنتپ طرزبورگ انجام پذیرفت. کارمندان سفارت ترکمنستان که در صورت لزوم شهروندان دولت ترکمن می توانند برای مشورت و حل و فصل مسائل بروز شده مراجعه نمایند، نیز در این دیدارها حضور داشتند. دانشجویان ترکمنستان – شرکت کنندگان اساسی دیدارها با سیستم تامین اشتغال زائی متخصصین جوان که در ترکمنستان تهیه می شود، از نزدیک آشنا شدند.

grey - مذاکرات ترکمنستان با چندین آموزشگاه عالی روسیه

هئیت نمایندگی ترکمن همچنین با مسئولین آموزشگاه های عالی روسیه نیز دیدار کردند که در جریان دیدارها مسائل مربوط به تکامل و نظم و ترتیب دانشجویان ترکمن و مشارکت آنان در حیات آموزشگاه های عالی مورد بحث و مشورت قرار گرفت.

چنین دیدارها با دانشجویان ترکمن که در خارج از کشور تحصیل می نمایند، در ماه دسامبر سال گذشته در بلاروس توسط وزارت آموزش و پرورش ترکمنستان نیز آغاز شده بود. در آینده نزدیک چنین تدابیر در ترکیه و چین نیز صورت خواهد گرفت که در آموزشگاه های عالی همان کشورها نیز جوانان ترکمن تحصیل می کنند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.