جدیدترین مطالب
خانه » استان گلستان » آبشارهای استان گلستان

آبشارهای استان گلستان

آبشار آق سو
آبشار آق سو به فاصله ۴۲ متری از شهر گالیکش و در انتهای شرق پارک ملی گلستان واقع است .

آبشار آلامن
این آبشار زیبا  در علی آباد کتول قرار دارد.

آبشار اوبن
خان ببین

آبشار اوتره
این آبشار زیبا در شهر خان ببین واقع شده است.

آبشار او شرشر
این آبشار زیبا در جنگل زرین گل علی آباد قرار دارد.

باران کوه
باران کوه یکی دیگر از نقاط جذاب در جنگل شصت کلاته ؛در جنوب غربی شهر گرگان واقع شده است. در این کوه آبها از بالای تپه‌ای سبز به مانند باران به پایین سرازیر می‌شوند و در فصل زمستان این قطرات آب به قندیل‌های زیبا تبدیل می‌شوند که بسیار دیدنی است.

آبشار باقرآباد
این آبشار زیبا در شهرستان مینودشت و در روستای باقرآباد قرار دارد.

آبشارهای بالی قایه-شارلوق
مینودشت.

آبشار بجا دره
این آبشار زیبا در روستای زرین گل مینودشت قرار دارد.

آبشار پشمکی
این آبشار در شهرستان رامیان واقع است.از اولنگ که به سمت پا قلعه میرویم؛ پل پشمکی قرار دارد. که مسافران را به سمت این آبشار فرا میخواند.

آبشار جوزک
آبشاری در وسط جنگلی بکر و دست نخورده بین دو کوه قرار دارد و منظره ای زیبا را خلق کرده است؛این آبشار از جمله آبشارهای شهرستان رامیان میباشد و کمی بالاتر از چشمه نیلبرگ واقع شده است.

آبشار حسینا
حسینا نام روستای کوچکی در حدود ۲۱ کیلومتر مینودشت است. در مجاورت این روستا چشمه ای وجود دارد،که در مسیر خود با این آبشارهایی کوتاه و بلند تا ارتفاع ۲۰مترو غارهای آهکی ،مناظری بسیار جذاب و دیدنی خلق کرده است.

آبشار چلی
این آبشار در شهرستان علی آباد و در روستای چلی سفلی قرار دارد.

آبشار دو آب
این آبشار در فاصله ۵ کیلومتری جنوب شهر کردکوی در داخل کوه و در عمق جنگل  قرار دارد که انتظار گردشگران و تماشاگران و شاکران این همه زیبای خالق را میکشد.صدای دلنشین و ترنمی که ازریزش آرام آب از دل کوه و از بلندای طبیعت فرو می ریزد آرام بخش روح و روان هربیننده ای است.

آبشار رنگو
آبشار رنگو در هفت کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع شده است و محیط پیرامون این منطقه که رودخانه رنگو نیز در آن جاری است دارای هوای خنک و لطیف با درختان سربه‌فلک کشیده است.آبشار رنگو حدود پنج تا شش متر ارتفاع دارد ‌به دلیل بستر نیم‌ دایره‌ای که دارای یک محل ریزش اصلی و چند محل ریزش فرعی با حجم آب قابل توجه است ، منظره‌ای دیدنی را ایجاد کرده است.

آبشار دو قلوی زیارت
این آبشار در ۵ کیلومتری جنوب روستای زیارت و ۱۹ کیلومتری جنوب گرگان قرار دارد . آب این آبشار از ارتفاع ۱۵متر به داخل محوطه حوضچه که در محل ریزش ایجاد شده می‌ریزد. در کل محوطه آبشار زیات؛آب مانند پودر در هوا معلق است و به دلیل بالا بودن رطوبت نسبی محیط روی تخته سنگ‌ها پوشیده از خزه است.

آبشار ساسنگ
آبشار زیبای ساسنگ در شهرستان مینودشت در روستای ساسنگ، در حدود ۱۵ کیلومتری جنگل باقرآباد واقع شده است.

آبشار سران
آبشار سران که یکی از پر آب ترین آبشار های شهرستان مینودشت می باشد.

آبشار سرخه کمر
این آبشاری زیبا با ۲۸ متر ارتفاع  از شاهکارهای خالق یکتا در شهرستان رامیان میباشد. با نسیم ملایمی که از دهانه کوه می وزد با قطرات زلال آب به آرامی صورت بیننده اش را نوازش می کند تا دشواری و خستگی راه را بر او هموار سازد.

آبشار سرخو
این آبشار زیبا در روستای سرخو؛ شهرستان مینودشت واقع شده است.

آبشار سرکلاته
آبشار زیبای سرکلاته در شهرستان کردکوی و در روستای سرکلاته واقع شده است.

آبشار های سید کلاته
دو آبشار زیبای شهرستان رامیان در حدود ۲ کیلومتری روستای سید کلاته و در فاصله هفت کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد .
 
آبشار هفت طبقه
آبشار هفت طبقه  در۷ کیلومتری جنوب شهرستان کردکوی در دل جنگلهای بکر و طبیعی دامنه کوه البرز قرار دارد.آبشاری به بلندای شصت هفتاد متر؛آب در شکست های زیبا در هفت نقطه آن منظره ای زیبا را ایجاد کرده آبشاری که به همین علت   به هفت طبقه معروف گشته است .

آبشار شفیع آباد
خان ببین

آبشار شیرآباد
این‌ آبشار در ۷ کیلومتری‌ جنوب‌ شهر خان‌ ببین‌ در روستای به همین نام واقع می باشد و جمعاً ۱۲ آبشار کوچک‌ و بزرگ‌ را دربرمی‌گیرد. ارتفاع بلندترین این آبشار حدود‎۲۰متر است بالای آخرین آبشار نیز غار معروفی با جاذبه‌ای خاص خود وجود دارد.

آبشار کبودوال
آبشار کبودوال در پنج کیلومتری جنوب علی‌آبادکتول در دامنه رشته کوه البرز در دل جنگل قرار دارد و بزرگترین آبشارتمام خزه ای جهان می باشد. آب این آبشار زلال و شفاف بوده و زمزمه حرکت آب در فضای آرام و سکوت جنگل آرامشی خاص به انسان می‌بخشد. این تفرجگاه با داشتن امکاناتی برای جلب توریست از نقاط مهم تفرجی استان گلستان محسوب می شود.

آبشار گلستان
این آبشار یکی از آبشارهای مهم پارک ملی گلستان است. و در تفرجگاه پارک واقع شده است. دارای ۵/۱۹ متر ارتفاع است و از آبشارهای صخره ای استان گلستان بشمار میرودمحیط اطراف این آبشار زیبا پوشیده از درختان پهن برگ میباشد.

آبشار لولوم
این آبشاردرنزدیکی روستای لولوم در بخش مرکزی شهرستان مینودشت قراردارد. برای دسترسی به آبشار از کنار شهرک صنعتی مینودشت که در حاشیه جاده بین المللی تهران – مشهد واقع است، بایستی عبور کرد. ارتفاع  این آبشار تا حدود ۵۰ متر نیز می رسد.

آبشار لوه
این آبشار در گالیکش، ۱۴ کیلومتری غرب پارک ملی گلستان واقع شده در نزدیکی روستایی به همین نام است این آبشار از مجموعه آبشارهای کوتاه و بلند و پلکانی درست شده و از چشمه‌های بالادست تغذیه می‌شودارتفاع یکی از این آبشارها به  ۱۵‬مترمی‌رسد. اطراف آبشار پوشیده از درختان سربه فلک کشید پهن برگ خزری است.

آبشار نومل
این آبشار زیبا در شهرستان گرگان در روستای نومل قرار دارد.

آبشار نیلبرگ
آبشار نیلبرگ در شهرستان رامیان واقع شده است.

آبشار های یکه سور
آبشارهای یکه سور در فاصله چند کیلومتری تنگه ی چهل چای شهرستان مینودشت واقع شده است.

آبشار سو
این آبشار در فاصله ۲۰ کیلومتری گالیکش و ۳ کیلومتری جاده اصلی مشهد – گرگان و در کنار روستایی به همین نام واقع است. آبشار زیبای سو با آبی فراوان به صورت پلکانی سرازیر بوده و ارتفاع آن به ۱۵ متر می رسد. مجاورت این آبشار با آبشار گلستان ارزش گردشگری ویژه ای را به آن داده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.